לאנשים חושבים ומרגישים

הדף הקודם דף הבית למעלה הדף הבא

כללים אלטרנטיביים לגולשת הנפגשת - מאת אביבה משמרי

פורסם ב"גלובס"

 

1. התעלמי מהפונים אלייך בגסות, קללות ונדנודים. פשוט לוחצים על Ignore ב-ICQ או Block Adress באימייל.

2. אם את בסך הכל מעוניינת לצ'וטט, או ליצור קשרים וירטואליים בלבד, את לא חייבת להיפגש עם כל אחד, גם אם הוא מציע.

3. אם את מעוניינת בפגישות עיוורות למטרת הכרות רומנטית, היפגשי זמן קצר מאוד לאחר שנוצר עניין בין שני הצדדים. אחרת, הפנטזיות יסתירו את המציאות.

4. השימוש בשם בדוי הוא עניין מקובל. את יכולה להמציא לך ניקים כאוות נפשך ("כיפה אדומה" הוא דווקא לא רעיון טוב) ואף לא לגלות את שמך האמיתי עד לפגישה. הכל מותר.

5. פתיחתו של חשבון אי-מייל נפרד, תחת הניק שהמצאת לעצמך, שבו תנהלי התכתבויות וירטואליות, היא עוד רעיון טוב ונפוץ. לא בגלל סכנת תקיפה, סתם כהגנה מפני נודניקים וכאמצעי ארגוני יעיל.

6. החלפת תמונה היא אמצעי (מוגבל לכשעצמו) לשפיטת מראהו החיצוני של הצד השני, ולא של אמות המידה המוסריות שלו.

7. אם אדם "אינו מנדב לך מספיק פרטים אודותיו", אולי פשוט תשאלי אותו. אם הוא עדיין לא עונה, ואת כבר גוללת את סיפור חייך, אולי אין לכם על מה לדבר בעצם. אם אדם "נחשף באופן מוגזם", זכרי שהמפתח לבחינת "אמינותו" של הצד השני הוא לא במידת האינטנסיביות של הקשר הוירטואלי.

8. כשאת מתקשרת אליו לראשונה, הסתירו את מספר הטלפון שלך (43*) - לא מפני שהוא אנס פוטנציאלי, אלא כדי שתישמר לך הזכות לא להמשיך בקשר אם לא ימצא חן בעינייך.

9. פגישות עיוורות עורכים בבית קפה ולא ביערות קק"ל.

10. אם הצד השני הגיע לפגישה ולא מצא חן בעינייך, סיימי את הקפה שלך, התנצלי ולכי הביתה. בפעם הבאה שתתראו ברשת, אמרי לו "שלום" מנומס. אם הוא מנדנד, חזרי לסעיף 1.

11. אם הצד השני ימצא חן בעינייך, ואם הקשר  נמשך - יופי לך. מנת הזהירות הגדולה ביותר בהיכרויות אינטרנט דרושה לא כהתגוננות מפני תקיפה, אלא מפני לב שבור.

כל הזכויות שמורות ואין להעתיק או לעשות כל שימוש אחר ללא קבלת אישורו של היוצר  ©