לאנשים חושבים ומרגישים

הדף הקודם דף הבית למעלה הדף הבא

תומך טכני יקר

המכתב המאוד משעשע הזה מסתובב ברשת. לא ידוע מי כתב אותו, אבל ללא ספק - מדובר ביצירת מופת קטנה - החיים בצל התוכנה wife 1.0

 

דוא"ל בקשה לתמיכה טכנית ממנוי

לפני כשנה שדרגתי מגרסה girlfriend 7.0 לגרסה wife 1.0 , שמתי לב שהתוכנה החלה להריץ תוכנת מישנה children 1.0 אשר גוזלת זמן ומשאבים רבים, מה עוד שהדבר יוצר עומס רב על הכונן הקשיח.

בחוברת ההוראות של התוכנה לא תוארה התופעה, מה עוד שהתוכנה wife 1.0 מתקינה עצמה באופן עצמאי כ-resident בתוכניות אחרות, מנטרת אותן עם האתחול שלהן ומנסה להשתלט על כל מערכת ההפעלה.

כך, למשל, תוכנות וותיקות כגון beer with the guys 10.3 ,pickup bars 2.5 והתוכנה הוותיקה והמוצלחת soccer at Saturday 5.0 לא רק שהפסיקו לתפקד כליל, אלא שכל מערכת ההפעלה נתקעת בכל פעם שאני מנסה להפעילן.

מדי פעם מופעלת תוכנה סמויה (וירוס או תולעת?) בשם mother-in-law 1.0 החבויה במקום כלשהו בזיכרון והגורמת לכל המערכת להיתקע, או לחילופין, גורמת לתוכנה wife 1.0 להתנהג בצורה בלתי צפויה לחלוטין, כך למשל היא מפסיקה לבצע פקודות כלשהן.

לא הצלחתי לבצע uninstall של התוכנה, כמו כן איני מצליח לגרום ל-wife 1.0 לעבוד ברקע בזמן שאני מנסה להריץ תוכנות אחרות, מהאהובות עליי.

אני שוקל לחזור ל-girlfriend 7.0 אך כאמור איני מצליח להפעיל את uninstall.

אודה על עזרתך,

מנוי מודאג.

 

תשובת התמיכה הטכנית

משתמש יקר,

הבעיה מוכרת והיא מקור לתלונות רבות מצד מנויים, הגורם הוא שגיאה בסיסית בהבנת מושגים:

רבים עוברים מגרסה girlfriend X לגרסה wife 1.0, בחושבם שזוהי תוכנת בידור ועזרים, אלא שהתוכנה wife 1.0 היא תוכנת הפעלה מלאה לכל דבר, שתוכננה לנהל את המערכת כולה.

יתכן ותצליח למחוק מהמערכת את wife 1.0 ולחזור לאחת הגרסאות girlfriend X, אלא שקיימות תיקיות סמויות גם בתוכה הגורמות לה להשתנות, להתפתח ולעבור שינוי, וכך, בסופו של דבר, תהפוך גם היא ל-wife 1.0 , וכך למעשה לא השגת דבר.

מהרגע שהתיקיות של התוכנה הותקנו, לא ניתן למחוק אותן, לבטל אותן, או לעשות להן uninstall, אי אפשר לחזור לגרסה girlfriend X, היות ומי שתיכן את התוכנה wife 1.0 לא איפשר מצב כזה כלל, והיא לא בנויה לכך, כך גם לגבי mother-in-law 1.0, שהינה תוכנת תולעת סמויה, המתקינה עצמה במערכת בזמן ש-wife 1.0 עובדת.

היו כאלה שניסו לפרמט לחלוטין את המערכת ולהתקין את girlfriend plus או wife 2.0, אלא שבדרך כלל הם נתקלו בבעיות הפעלה קשות עוד יותר.

קרא בעיון בחוברת ההוראות, בפרק האזהרות את הסעיפים תשלומי מזונות, ותחזוקת צאצאים.

מאידך, במידה ותחליט לעבור לגרסה girlfriend 8.0, אל תנסה לעבור אחר כך ל-wife 2.0, היות והבעיות הצפויות לך ממערכת הפעלה זו אף קשות מאשר במערכת wife 1.0.

אמנם קיימות גרסאות wife 3.0 ואף wife 4.0, אך הן שמורות לשימוש על ידי אנשי מקצוע מומחים בלבד, מחירן גבוה ביותר, ואינן מומלצות למשתמש הרגיל, בגלל הקושי בהפעלתן.

אם כל ניסיונותיך נכשלו, רצוי לבחור לעבוד עם מערכות המתבססות על פלטפורמות שונות לחלוטין, כגון celibate 1.0 או gayguy 5.3, אלא שאני ממליץ לך להישאר עם הגרסה wife 1.0 ולהשתדל לשרוד עימה כמיטב יכולתך.

אני אישית התקנתי את wife 1.0 ועצתי לך כי תקרא בחוברת ההפעלה של התוכנה wife 1.0 את הפרק הדן בתקלות חברתיות וכלליות (social and general faults (SGF, שם תראה שבהפעלה נכונה וזהירה, זוהי תוכנה יציבה בד"כ, המגיבה נכון לפקודות ועמידה בפני קריסות בדרך כלל.

משמעות הדבר היא שעליך לשאת באחריות לכל תקלה המתרחשת באופן עצמאי, היות והתוכנה מניחה באופן אוטומטי שכל תקלה נובעת משגיאת משתמש שאתה בצעת.

אחד הפתרונות היעילים הוא שימוש בפקודה C-I-AM-SORRY.EXE, אותה יש להפעיל מיד עם זיהוי שגיאת או כשהמערכת נתקעת, אל תנסה לבצע REBOOT, הדבר לא יועיל והתוכנה לא תחזור לתפקד.

כמו כן המנע משימוש יתר ב-ESCAPE או CTRL-ALT-DEL, הדבר יביא רק לכך שבפעם הבאה תצטרך לעשות שימוש ב-C-I-AM-SORRY.EXE/flowers , המורכבת יותר, כדי לגרום למערכת לשוב ולתפקד באופן תקין.

מערכת ההפעלה תתפקד היטב, כל עוד תיקח על עצמך מיד כל אשמה בנוגע לכל שגיאה מסוג SGF.

באופן כללי, WIFE 1.0 היא תוכנה מעניינת, אם כי מעט יקרה לאחזקה. שקול התקנת תוכנות עזר לתחזוקה, שתייעלנה את הפעלת התוכנה, אני ממליץ על FLOWERS 5.0 ,JEWELERY 2.3, וכמוצא אחרון את HOLIDAYINEUROPE 3.2.

תוכנות עזר נוספות שרצוי לשקול הן yes-my-dear 8.0 וכמובן whateveryousaydarling 14.7, אלה תוכנות חינמיות (shareware), שניתן להוריד ולהתקין בקלות, והמתפקדות היטב כ-residents בתוך המערכת. הן קיימות וניתנות להורדה כמעט בכל אתר.

לעולם אל תתקין את goodlookingsecretary 3.3 או את sheisjustanoldfriend 1.1, תוכניות אלה לא עובדות בסביבת wife 1.0 ועלולות לגרום לנזק בלתי הפיך למערכת ההפעלה.

 

בהצלחה,

התמיכה הטכנית

כל הזכויות שמורות ואין להעתיק או לעשות כל שימוש אחר ללא קבלת אישורו של היוצר  ©